| traficanta a întrebat:

Care sport e mai eficient. Tae-Bo ( cardio ) sau Fitness` in general?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Recomand tae-bo care daca nu ma insel se si trage dintr'o ramura a artelor martiale - de abia mai inveti si ceva tehnici de auto-aparare...
bafta

| loricel a răspuns:

Am auzit multe persoane ca au reusit sa scape de surplusul de grasime practicand Tae-Bo.

| FlaviuZz a răspuns:

Eu cred ca Tae-Bo.Nu practic niciunul din ele dar din auzite si din cunoastere cred ca exercitiile cardio sunt mai eficiente(iti ofera forta, rezistenta) in timp ce fitnesul te ajuta doar la slabit, lucru care il face si tae-bo
Asta e parerea mea... daca vrei o explicatie mai complexa pune intrebarea aceassta pe un site de mdeicina, acolo vei primi explicatii stiintifice, cu pro si contra
Sper ca te-am ajutat... Funda:X big grin

| Ecou a răspuns:

Taekwondo!

| Jump3r a răspuns:

Parkour... =d

| lovestoryy a răspuns:

Eu cred ca fitness.am facut si eu 3 luni la sala si ma simteam foarte binebig grin. sper ca te-am ajutat