| MelisaCristiana a întrebat:

Care sunt cauzele cistitei? Adică sa fi apărut din cauza ca am stat undeva cu fundul pe rece, se poate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Raceala si iar raceala in zona. Piatra rece, apa rece, curent rece, etc. Si... ai stricat jucaria.

| nicu991 a răspuns:

Cine ti-a pus diagnosticul de cistita? Sau ai dedus singura pe baza unor simptome cautate pe internet...

| MelisaCristiana explică (pentru nicu991):

Am dedus singura... As merge la un control dar sunt minora iar părinții spun ca nu am nimic și că mă prostesc numai sa primesc atenție, când pe mine chiar mă ustura când merg la toaleta, sau mă doare in partea de jos a abdomenului.

| Dolyta a răspuns (pentru MelisaCristiana):

Poti merge si la medicul de familie, ca isi da seama imediat ca e o infecție urinară (cistita) si iti da un antibiotic, doamne ce părinți!

| nicu991 a răspuns (pentru MelisaCristiana):

Cum a spus si colega Dolyta, mergi la medicul tau de familie si-ti va spune ce trebuie facut.
Foarte posibil sa-ti recomande un examen de urocultura pentru identificarea unei posibile infectii ale tractului urinar.
Pana atunci nu lua medicamente dupa ureche sau la recomandarea altor persoane.
Poate sa fie alta afectiune, nu cistita.