| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bine vandute medicamente din Romania?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Daca ne uitam pe bissis magazin "De mai bine de zece ani, medicamentele care inregistreaza cele mai mari vanzari pe piata romaneasca sunt cele pentru boli ale sistemului cardiovascular, antiinfectioase, pentru sistemul digestiv si metabolism, precum si cele din grupa sistemului nervos central. Toate acestea ocupa doua treimi dintr-o piata a produselor farmaceutice estimata, anul trecut, la circa 1, 8 miliarde de euro." apoi se pare ca vin antigripalele si antibioticele.

| AvalohAlyn a răspuns:

Antibioticele, si cele usoare romanesti(paracetamol, aspirina, algocalmin etc.)

| Psihoyounger a răspuns:

Cele care sunt cele mai necesare.

Psihoyounger

| yasminna a răspuns:

Antibioticele, aspirina paracetamol ca doar am devenit medici cu totii nu? Mai ales mamaitele(mamaie ma doare gatu -i-a mama o aspirina ca trece-)NU?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Cred ca cele contra racelii si gripei si vitaminele.

| danutza a răspuns:

Antibioticile big grin

| pababiba a răspuns:

Pilula de a doua zii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Anticonceptionalele!

| lovestospooge a răspuns:

Tussin Forte, Rofedex