| Antisistem11 a întrebat:

Care sunt cele mai bune alimente pentru sanatate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Shaormele mari de vitălaughing

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Să știi că... toate!
https://sfatnaturist.ro/......fructelor/

Poți consuma și shaorma, cum zice Cristi, poți bea și cola/pepsi, dar dacă tot o faci, măcar nu face un obicei din a le consuma (nu o face in exces), ci doar ocazional...

| Mosotti a răspuns:

Legume si fructe proaspete, supele de legume, mancare gatita din legume si putin ulei, lactate degresate, carne slaba fripta sau fiarta, paine integrala ca ai fibre, vitamine si minerale acolo, oua dar nu mai mult de 3 pe saptamana, nuci sau alune pentru ulei esential bun, adica grasime buna.
Astea sunt.

| Invictusman a răspuns:

"Care sunt cele mai bune alimente "
Sfecla roșie cu siguranță, consumata sub forma de suc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu există un aliment foarte special, ci toate la un loc, regimul alimentar, pot fi bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mierea

| tonyc7 a răspuns:

Legumele.

| Cosmin38384 a răspuns:

Care conțin conținut mic de carbohidrați, grăsimi și mai ales zahăr. Dar ai în vedere că sunt si carbohidrați sănătoși(de ex cartofi), grăsimi sănătoase (avocado, omega 3) și zahăr sănătos din fructe. O iei logic dacă vrei să-ți dai seama. O pâine normală are carbohidrați nesănătosi care îngrașă. Uleioase care sunt nesănătoase și se pun în zona abdomenului mai sunt de evitat. Dulciurile sunt de evitat dacă poți si vrei. Sunt total inutile