| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune contraceptive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| monicaclaudia a răspuns:

Cele mai bune sunt cele care la planing familiar sau cm sa numi el acum ti le prescrie nu exista un cel mai bun medicament contraceptiv deoarece corpul nostru difera de la femeie la femeie (.
deci cele mai bune pentru tine o sa iti zica doar doctorul tau ( multe iau medicamentele astea deoarece au auzit deoarece prietena mama i-a zis ca sunt bune ( dar nu le zis care sunt efectele colaterale in caz ca. organismul nu le asimileaza corect si pers respectiva ori are dereglari hormonale ori prierdedin greutate ori se ingrasa exagerat. etc etc etc

5 răspunsuri:
carla
| carla a răspuns:

Cred ca alea care ti se potrivesc. Daca te referi la pastile, cel mai bine ar fi sa consulti un medic ginecolog, el te va sfatui in consecinta.

doiny
| doiny a răspuns:

Cele mai bune anticonceptionale sunt cele care se potrivesc cel mai bine organismului tau, pe care le iei atunci cand trebuie si asa cum trebuie. Efectul anticonceptional este determinat, in primul rand, de folosirea anticonceptionalului la timp si regulat, dupa cum ti-a prescris medicul specialist ginecolog.

| bubu_7778 a răspuns:

Nu exista cele mai bune anticonceptionale. Ele contin hormoni in cantitate mai mica sau mai mare de aceea este necesar sa efectuezi un set de analize inainte de a lua. Cele mai bune sunt cele care se potrivesc organismului tau in urma rezultatelor analizelor. Spre exemplu daca nu ai alte probleme genitale gen chisturi ovariene etc sunt recomandate anticonceptionalele cu o cantitate mai scazuta de hormoni.In cazul in acre ai chisturi ovariene medicul itio va prescrie unele care au efect si de tratament gen diane 35 care sunt foarte tari

| ellene a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=5Ws0t7FPSuc&feature=related uite un link despre pilule...concluzia: nici una nu e buna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Novinete