| Magic a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente exercitii pentru inaltare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| PuяpℓeMusic a răspuns:

Fa mult sportbig grin
Joaca baschet, volei, handball, sari coarda:d

Eu cred ca sunt cele mai eficiente.Ai vazut ca toti sportivii sunt inalti...
Si depinde cati ani aihappy poate mai ai timp sa cresti si fara exercitii.

| deffect a răspuns:

Pai sunt multe feluri de a te inalta. Un var cand a plecat la liceu avea 1. 60 si cand s-o intors din liceul di cluj:d avea 1, 77 :djoaca baschet multhappy si asa vei reusii.

| Cezar_Cracana_1994 a răspuns (pentru deffect):

Eu am 12 ani si doar 1.90, cred ca e destul de putin nu?

| zalisa a răspuns:

Basket-ul e cea mai buna solutie, poti sa joci si hanbdal, fotbal, etc, nu strică.winking

| dana1986 a răspuns:

Cred ca sariturile, de aceea baschetbalisti sunt foarte inalti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine este o problema deoarece eu practic fotbal si nu prea am timp pentru celelalte exercitii, am 14 ani si doar 1. 70 iar ceilalti prieteni ai mei de aceeasi varsta ca a mea au 1. 80 nu stiti vreun remediu in afara de baschet pentru a creste?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Voley este extraordinar de bun la varsta de 14 ani sau cante 20 de sarituri de 2 ori pe zi, cu mainile incerci sa atingi tavanul important este sa iti imaginezi ca sus este o minge si tu trebuie sa o atingi

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 16 ani si am 1. 54, e cam nasol, crede-ma ca as da orice pentru inca un cm, cel mai bine e sa dormi mult, sa stai atarnata de o bara, dar sa nu atingi cu picioarele pamantul, sa stai cat poti tu de mult, repeta in fiecare zi, mananca si nu tine dieta pana esti sigura ca nu mai cresti deloc. Incearca sa sa-i, si sa te intinzi dimineata vreo 5-10 minute, si daca e mai ia si niste vitamine siguti te mai inalti acum depinde de varsta.
Sper sa te ajute cu ceva.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 15 ani si 1. 81 si 65 de kg eu zic ca e bine... fac baschet de 2 ani dar vreau sa sar mai mult acum am detenta doar de 60 de cm cum fac sa sar mai mult?

Alte răspunsuri
| Dannie a răspuns:

Trebuie sa faci sport... cand practici orice sport oasele se dezvolta... parintii mei sunt scunzi, practic dansuri, volei, am 1. 72, cred ca este o inaltime destul de normala la 15 ani.

| Endrwger a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1, 75 si cred ca e destul de bine nu?