| calinut112 a întrebat:

Care sunt cele mai sanatoase proteine

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Cele luate din mancare nu din pastile. tongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru Latinmoon):

Nu exista proteine sub forma de pastile.

proteinele in suplimente sunt sub forma de praf, daca nu stii despre ce e vorba, nu comenta

| Latinmoon a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu sunt bune pisi ca te vaceste.winking

| Cosmin86 a răspuns (pentru Latinmoon):

Esti doar un copil mic care habar n-are despre ce vorbeste, nu?

| Latinmoon a răspuns (pentru Cosmin86):

Uite unde era copilul mare!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Latinmoon):

Eram ironic la faza cu "copil mic", dar aparent trebuie sa-ti traduc.

n-ai vazut un concentrat proteic in viata ta, de spui ca sunt sub forma de "pastile", nu? laughing

| Latinmoon a răspuns (pentru Cosmin86):

Sunt chimicale toata ziua, mai conteaza sub ce forma? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Latinmoon):

Da, conteaza, asta arata cat de mult stii despre ele.

daca nici macar nu stii sub ce forma sunt, de unde stii ca sunt chimicale? ai dus vreun produs in laborator? ai fost vreodata la o fabrica de suplimente sa vezi cum se fac?

nu mai suntem in evul mediu, sa ne dam cu parerea despre ceva ce habar nu avem, acum putem VERIFICA ceva inainte sa ne apucam sa dezinformam oamenii

| Latinmoon a răspuns (pentru Cosmin86):

Ziceam eu pe cine dezinformez acum sa vi la mine la liceu sa ti-o arat pe o colega care a consumat proteine sa vezi ce supla e.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Latinmoon):

Suplimentele conteaza 10 %, 90 % conteaza alimentatia si stilul de viata.

p.s. : sigur a consumat "proteine" si nu alt supliment? ca multi zic proteine la suplimente care au 60 % carbohidrati ( sau suplimente care n-au proteine deloc )

| calinut112 explică:

Care prafuri sunt bune?