| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Care sunt cele mai usoare metode de slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Alimentație sănătoasă și mult sport.

| Sofer a răspuns:

Mănânci pâine integrala și mâncăruri care nu te îngrașă și să faci sport.

| Sn4k3 a răspuns:

Deficit caloric (vezi sa nu dai in infometare), evita carbohidratii simpli si grasimile nesanatoase, bea multa apa si fa mult sport. Este singura metoda.

| AdrianGhinea a răspuns:

Salut! Singurul concept care sta la baza slabitului este deficitul caloric si cel mai indicat, in acest caz este sa mananci cu 500 de calorii mai putin decat are nevoie metabolismul tau. De asemenea, daca faci sala, incearca sa te antrenezi cu greutati mari, bineinteles nu atat de mari incat sa nu le poti duce. Eu personal am slabit destul de repede folosind programul asta http://bit.ly/Fast-WEIGHT-LOSS si m-a ajutat destul de mult si sper sa te ajute si pe tine.