| Andreea19Alina a întrebat:

Care sunt documentele necesare pentru transferul de la un medic de familie la altul? Va rog sa-mi spuneti informatii relevante(avand in vedere ca pe internet sunt multe pareri impartite).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la noul medic si completezi o cerere. Trebuie sa ai cardul de sanatate, copie de pe certificatul de nastere al copilului sub 14 ani si dovada ca este elev pentru cei pana in 18 ani. Dovada ca esti slariat, somer, PFA sau pensionar.Restul stie el, medicul, ce sa faca.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii la linkul :
http://sanor.ro/acte-necesare-medic/

Toate cele bune!

| HowdidIgethere a răspuns:

Te duci la medicul de familie unde vrei sa te inscrii, faci o cerere. Cred ca la un medic trebuie sa stai minim 6 luni.