| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt efectele cafelei, bauta zilnic, pe termen lung?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Multe probleme iti va aduce la inima de ex dupa un timp de vreme inima nu va mai rezista la efort si at cand vei trage aer in piept inimna iti va bate cu intreruperi...

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Creste tensiunea si da dependenta.

| psiholoaga a răspuns:

In functie si de cata bei, efecte mai nasoale sau mai putin nasoale. Tensiune crescuta, probleme cardiace, rezistenta scazuta, ingalbenirea dintilor si respiratie urat mirositoare. Totusi, cafeaua e considerata antioxidant, dar incearca sa o folosesti extern, in masti, creme pe baza de cafea, impachetari cu cafea etc. Iar ca sa stai treaz treci de la cafea la ceai negru, apoi verde. Nu o schimba cu sucuri pe baza de cofeina, ca nu castigi prea multe.