| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt mai rezistente/rezistenti, plombele sau dintii? ( ma refer la cei artificiali ). Eu cred ca dintii si am si eu 2 plombe la dintii din fata, dar daca vreau sa imi pun dinti artificiali, cum imi pun? Am observat la persoanele carora li se sparg dintii artificiali, ca sunt negrii pe dinauntru. De ce? Oare asa avem si noi pe dinauntru? sau? Argumentati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Dintii sunt mai rezistenti, asta cred ca o stie oricine iar in legatura cu celelalte intrebari mai bine intreaba un dentist

Răspuns utilizator avertizat
| Kriss96 a răspuns:

De ce nu te duci tu frumusel la dentist? TPU nu s-a inventat ca sa intrebi orice. Suferi de anxietate? Nu poti sa suni la un cabinet sa intrebi? De unde sti tu ca primesti un raspuns corect aici? Daca il primesti si pe ala.