| coco4782 a întrebat:

Care sunt primele semne ale unei sarcini? De fapt ce simptome apar dupa 2 zile de la contactul sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa doua zile nu exista semne de sarcina, de altfel ovulul fecundat nici macar nu s-a implantat. Primul semn este intotdeauna absenta unei menstruatii normale. Apoi, cam la 4-5 saptamani de la contactul sexual pot sa apara somnolenta, senzatia de balonare, peste inca o saptamana durerile de sani, intoleranta la mirosuri puternice, greturile dimineata. Totusi, in 60% din sarcini lucrurile astea nu apar, intalnindu-se doar lipsa menstrei si o tensiune in sani

caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://sfatulparintilor.ro/......dai-seama/
O seara buna:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Primul "semn" de sarcină ( dacă apare ) ar fi "sângerarea de nidaţie" = sângerare de implantare a ovulului fecundat în peretele uterului ( numită şi "sângerare de nidaţie" ), care apare la 5-10 zile după fecundare - vezi linkul :
http://www.copilul.ro/......a8154.html

Simptomele de sarcină NU apar aşa de repede : semnele de sarcină apar ( DACĂ apar ) doar din a 2-a lună de sarcină şi PRIMUL semn este întârzierea/LIPSA menstrei ( DACĂ nu apare "ciclu peste sarcină" ).

Vezi 15 semne de sarcină la linkul :
http://www.mamicamea.ro/despre-sarcina/semne-si-simptome-de-sarcina.html

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Dupa doua zile nu apare decat teama.

| Alemariandra a răspuns:

Dupa 2 zile. cam nimic. Abia dupa 2 saptamani ai putea afla. Iar semne ale sarcinii difera de la persoana la persoana. Voma dureri burta ameteli oboseala pofte depinde