| Radandam a întrebat:

Care sunt simptomele cand iti rupi o aluna? Iti curge sange? Cum ramane zona aceea unde s-a rupt aluna? Eu cred ca am zgariat ceva pe spate, dar cred ca era un coș, nu alună, nu sunt sigur. Zona accea a ramas roșie cu putin alb. Vreau detalii.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai cu putin spirt si data viitoare fi mai precat. alunita era cred eu maligna doar daca ar fi beningma iti poti face griji.
Daca esti ingrijorat mergi la un dermatolog pentru investigatii...da nu merita sa iti pierzi timpul doar daca o traumatizezi de repetate randuri si isi schimba aspectu, culoarea te mananca etc. Alunita va reaparea la loc si poate era cos daca zona e rosie nu are rost sa te ingrijorezi

| Denisa0954 a răspuns:

Păi dacă tu nu stii ce ai pe spate, noi cu siguranta nu avem de unde sti. Dacă se rupe o alunita curge sânge, după care se cicatrizeaza cum ar veni si se face la loc