| Swoleen a întrebat:

Care sunt simptomele unui atac de cord? Am găsit pe net gen ca infarctul are simptome care te avertizează cu o lună înainte de producerea acestuia..gen arsuri la stomac stări de leșin anxietate oboseală etc.mi se pare o prostie deoarece eu sufăr de atacuri de panica si am aceste simptome mereu..asta ce înseamnă că o să fac infarct? Cea mai bună explicație are fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Articolele alea sunt o prostie, nu au nici un suport real, pur si simplu un ziarist fara studii medicale a inventat ceva sa umple pagina, un fel de poveste.
Cand te documentezi privind sanatatea pe net, asigura-te ca cel care a scris e medic, verifica-l intotdeauna la Colegiul Medicilor si verifica atent sa nu fie un furt ed identitate (adesea scriu niste neaveniti si semneaza cu numele unor medici existenti, care nu stiu nimic de asta). Daca nu esti 100% sigur ca acel articol chiar a fost scris de un medic care practica ramura medicinii la care se face referire, pur si simplu nu il citi