| AlexandruAlex434 a întrebat:

Care sunt sporturile care ajuta cel mai mult la creștere? Va rog sa imi spuneti din propria voastră experiență sporturi care v-au ajutat să creșteri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| FoxyM a răspuns:

Salutare! Înafara de astfel de activitati, înăltimea unui copil depinde de genetica mostenita de la părinti. Daca cel putin unul din părintii are peste 1, 70 este posibil sa-i semeni.Eu am practicat handbalul, înotul si baschetul si in prezent am 1, 76 m desi semăn cu tatăl meu care avea înăltimea de 1, 82, desi este posibil sa mai cresc.Mancarea sănătoasă si bogata in vitamine si practicarea anumitor sporturi reprezinta o crestere sănătoasă si armonioasă a copiluiui.Meriti"a doua sansa"

| Viitorulapropiat a răspuns:

Innotul, baschetul, volei, handball.

| Andrea39 a răspuns:

Inotul, in timp ce inoti ti se intind mușchii si ajuta la cresterea in inaltime