| numesiprenume0 a întrebat:

Care sunt tehnicile reumatologice de tratare in diferite afectiuni?
Stiu ca: Reumatologia este specialitatea care se ocupa cu depistarea, diagnosticarea, tratarea si recuperarea bolnavilor cu suferinte non-chirurgicale ale aparatului locomotor.
Care ar fi de exemplu: Elementele de reumatologie utilizate in recuperarea medicala in coxartoza?
Ofer funda pentru un raspuns general si clar.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai pe langa tratament medicamentos cred ca tehnicile printre care fizioterapie, kinetoterapie, balneoterapia etc
Aceste metode sunt mana in mana cu recuperarea medicala.
Ce am scris eu este din capul meu nu am stat sa caut pe net acum informatiile.