| anonim_4396 a întrebat:

Carnivorismul cauzeaza mutatii in organismul carnivorului, afecteaza dezvoltarea copiilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Carnivorismul nu influenteaza mutatii in nicio parte a organismului.
Dieta carnivora furnizeaza substante nutritive, ADN-ul nu ia parte drept consumator primar in consumul nutrimentelor, deci nu exista cauzalitate.

| JicaContra a răspuns:

Sigur ca da, si orice altceva isi mai doresc vegetarienii dar mai ales obsedatii iubitori de animale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu. Cum nici veganismul sau vegetarianismul nu provoacă vreo mutaţie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, dar oricum e o dieta extrem de proasta. 0 carbohidrati, 0 fibre, nu prea multe vitamine, lipsa de varietate. Nu inteleg de ce ar face cineva asa ceva.

| RaduRobertRO a răspuns:

Omul est e"omnivor", carnea este o parte din mâncare, nu provoacă mutații însa provoacă dezechilibre, probleme de sănătate - lipsa de vitamine, fibre, etc. este dăunătoare sănătății.

| Evaluator a răspuns:

Cu siguranta.