| sopranaCadaverica a întrebat:

Cartofii fierti (doi, medii) cu sos de usturoi (facut in casa - branza cu smantana, usturoi, cimbru, ulei de masline, sare, piper) si cateva fasii de piept de pui la gratar + o salata e o masa DE PRANZ potrivita pentru cineva care vrea sa slabeasca?
Precizez ca fac sport zilnic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Inlocuieste smantana cu iaurt grecesc.
In rest e ok, da asta e o singura masa, conteaza ce mananci si la restul

| sopranaCadaverica explică (pentru Adry05):

Foarte buna idee, mersi!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cartofii fierti te baloneaza la stomac, te deranjeaza la sport.
Grasimile din branza, smantana, masline, ulei aduc aport pentru ingrasare.
Restul este ok.

| MishuD a răspuns:

Mm, complicat, ai vreo 800-1000 calorii acolo. Atât timp cât micul dejun si cina sunt jumatate din prânzul ala, e ok, altfel nu prea.
Scapă de smântână+brânză dacă vrei sa reduci caloriile.

| zăGhost a răspuns:

Daca tai sosul, da.

| Andra161620052005 a răspuns:

Da cred că e bine pentru că e sănătos? fundă te rog