| Focutza a întrebat:

Cat ar trebui sa stau in ghips dupa ce ma operez sa imi scot suruburile? Prima data cand m-am operat am stat 50 de zile. Banuiesc ca dureaza mai putin?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| oz_1736 a răspuns:

30/40 de zile vei fi in ghips. Sanatate

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deci te-ai operat și a doua oară sau urmează?

| oz_1736 a răspuns:

Dupa cum am vazut, fractura e in zona gleznei, gandeste-te ca greutatea corpului se sprijina acolo. Tu nu te astepta sa scoti ghipsul si sa pleci. Mai ai de stat in pat cateva luni. Daca fortezi piciorul vei suferi toata viata, sau o iei de la capat: operatie, tija etc. In mod normal de la ruptura pana la un mers aproape normal poate dura 6 sau 8 luni. Multa rabdare

| Focutza explică (pentru oz_1736):

Nu m-ai înțeles. Mi-am scos ghipsul de 3 luni deja. O sa mă operez in vara sa îmi scot șuruburile. Eu întrebăm cat o sa stau cu piciorul în ghips atunci

| oz_1736 a răspuns (pentru Focutza):

30/40 de zile vei fi in ghips. Sanatate