| anonim_4396 a întrebat:

Cat ati dormit cel mai mult si cat e sanatos? Am avut insomnie o noapte, iar ziua urmatoare am dormit 15 ore laughing Am ramas socat cand am vazut cat e ceasul. Ma asteptam sa ma trezesc dupa cel mult 9 ore.
Asadar care a fost recordul vostru de somn? Cat e recomandat pentru o viata sanatoasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IhNomUhNitPARIS a răspuns:

În jur de 6-8 ore e ok, dar poți fi funcțional și dacă dormi 5 ore, dacă dormi prea mult e semn ca treci prin stări emoționale, depresie, etc.

| idkdjdwh a răspuns:

Cred ca cel mai mult am dormit 20