| mihaela_5361 a întrebat:

Cât costă injecţiile cu botox? Sunt dureroase?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Alte răspunsuri
9 răspunsuri:
Anna
| Anna a răspuns:

O fiola costa 300-400Euro, iar efectele sunt temporare, in 6 luni deja s-au dus.Nu,nu sunt dureroase dar pot avea efecte secundare, riscuri si complicatii cum ar fi : persoanele care recurg la astfel de injectii risca sa devina depresive, dureri de cap, daca Botox atinge muschiul care ridica pleoapa, pacientul va petrece cateva saptamani cu pleoapa cazuta.

daniela
| daniela a răspuns:

Din cate am citit botoxul poate fi injectatat in zona fruntii, in colturile ochilor, intre sprancene si la baza nasului. Rezultatele incep sa se vada dupa 24 de ore de la administrare insa pentru un tratament de lunga durata cu efecte durabile sunt necesare in jur de 3-4 injectii cu botox pe an. Partea buna la injectiile cu botox este ca nu este necesara nici un fel de anestezie. Acul cu care este injectata toxina botulinica este extrem de fin, astfel incat nu doare deloc, iar recuperera se face aproape imediat.In Romania o injectie cu botox costa in jur de 400 – 500 de euro. Tariful este unul mediu, preturile putand varia de la o clinica privata la alta. In Bucuresti exista cateva clinici private la care poti apela daca esti interesata de o astfel de interventie sau de alte procedee similare: Centrul Medical Proestetica (prima clinica privata de chirurgie estetica si chirurgie generala din Romania), Care Zone, Aesthetic Line, Venus Estet etc.

| leluc a răspuns:

In functie de zonele unde vrei sa injectezi botox difera pretul. Porneste de la 100 E, si poate ajunge la mii bune.
Din cate am auzit, durerea exista dar este usor de suportat. Acul folosit este asemanator cu cel al injectiilor cu insulina.

| aumih16 a răspuns:

Foarte tarelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intre 250 si 400 euro si nu sunt dureroase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te duci oficial la medic sa te injecteze cu botox, costa cam 250-300 euro pentru ochi. neoficial,(daca medicul iti este prieten), costa jumatate. eu am recurs la aceasta practica, efectul a fost vizibil in 2-3 zile si nu regret. si maine as repeta daca bugetul mi-ar permite happy

Alte răspunsuri
| vodami92 a răspuns:

Pai da in loc sa fii naturala! preferi sa ai botox si silicon! asta este! asta-i viitorul!