| TheShadowRo a întrebat:

Cat costa o operatie de apendicita la un spital?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca mergi spitalul de stat, nu te costa nimic.

La Regina Maria costa:
Apendicectomie 6200 lei
Apendicectomie laparosocpica 6500 lei

https://www.reginamaria.ro/spitale/spitalul-euroclinic/investigatii

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Operatie de apendicita nu se face, nu exista asa ceva. Operatia este de apendice. Daca ai simptome (durere in dreapta, senzatie de greata) te duci la urgenta si in 3 zile ai iesit din spital. Este bine sa o faci la vremea ei, la cel mai mic simptom. Eu era sa mor din cauza ca n-am facut-o cand a trebuit.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pretul? Gratuit daca mergi la urgenta.

| ruddy a răspuns:

La stat teoretic ii gratis, practic mai dai 200 -800 de lei stanga dreapta sa fi bagat in seama.

| ClaudiuTicu a răspuns:

Eu l-am făcut gratis operația, când aveam 13, 14 ani. Nu știu cât costa operația. Mai bine mergi la un medic chirurg și îți spune el.