| John321 a întrebat:

Cât costa o operație de hernie inghinala? La 15 ani. Vreau prețul la cea clasica cu plasa la un spital de stat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te costa nimic daca te duci la urgenta.

| Violleta2022 a răspuns:

Din cate stiu eu, se aplica plasa doar pentru hernia ombilicala, cand este multa grasime pe abdomen si risca sa se rupa, dar nu se aplica plasa la cea inghinala.
In ce priveste operatia unui copil, ar trebui sa fie gratis.
Mergi cu unul din partinti la medicul de familie si iti va da trimitere la spital.
Ori mergi direct la spital si acuzi dureri acolo te va vedea automat un chirurg, care va decide pe loc daca te interneaza sau nu.

| Panamax a răspuns:

Este gratis, nu costa nimic.

| John321 explică (pentru Panamax):

Dar la doctori nu dau nimic? Nu am card de sănătate.

| Panamax a răspuns (pentru John321):

Esti minor.

| John321 explică (pentru Panamax):

Nu am card de sanatate

| Panamax a răspuns (pentru John321):

Minorii nu au nevoie.
Te duci la medicul de familie iti da trimitere si gata.