| Danysan a întrebat:

Cat costa o Operatie de Hernie Inghinala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| petre059 a răspuns:

Daca esti asigurat nu costa dar trebuie sa "cotizezi"la medic, anestezist, asistente laughing Depinde cat de grea e operatia, sincer cred ca nu scapi fara 1500-2000ron

| Danysan explică (pentru petre059):

Multumesc foarte mult -am vazut preturi de 3000 -4000 de RoN -si nu stiu de ce o, Operatie ca asta coasta asa de mult ca nu e asa complicata.Acum depinde dar cu 5000 de RON iti ei o masina sau un motor, oricum Mrs!

| petre059 a răspuns (pentru petre059):

O apendicita acum 2 ani la Gr.Alexandrescu,m-a dus costurile la 800(400 doctor, 200 anestezist 200 restul asistente) deci? si operatia de apendicita e mai usoara ca hernia.o sa intreb o cunostiinta de pret si te anunt exact(la Fundeni lucreaza).

| Danysan explică (pentru petre059):

Mrs-o sa astept raspunsu tau happy.

6 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Acum depinde cat de flamanzi sunt medicii din orasul tau, dar cum peste tot e foamete mare...strange banii daca vrei sa te faci bine

| Danysan explică (pentru Felys):

Pe mine ma interesa Operatia in sine -Sunt in Bucuresti happy-Si Floreasca e cel mai oki -dar depinde.Dar si 2000 de RON e cam mult cum zicea Petre059. Oricum Mrs frumos daca ai putea sa aflii si un pret ar fi oki daca nu vedem.

| Felys a răspuns (pentru Danysan):

Nu stiu cat e la voi, eu sunt din constanta si acum 2 ani pentru o operatie de hernie de disc m-a ajuns 20 mil,de aia m spus ca in functie de cat de flamanzi sunt medicii de la voi,si inca ceva,in cazul meu suma asta nu a fost data medicului care m-a operat decat o anumita parte,restul impartit,vei da si anestezistului si asitentelor si tratamentul in sine,ca cel putin la noi nu au avut nici un fel de medicament si am fost pusa sa cumpar la greu antibiotice care erau foarte scumpe, nu din alea care le iei singura din farmacie, deci strange bani si apoi te gandesti sa ajungi intr-o sala de operatie, asta daca vrei sa scapi cu zile, binenteles