| eusuntcipi a întrebat:

Cat costa operatia pentru fimoza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pretul interventiei chirurgicale este stabilit de medicul urolog care efectueaza operatia si este stabilit in functie de marimea gradul de complexitatea. De asemenea pretul operatiei este influentat uneori chiar intr-o foarte mare masura si de renumele medicului cat si a clinicii in care este efectuata interventia chirurgicala. In concluzie pretul poate sa fie uneori chiar si de 2-3 ori mai mare intr-o anumita clinica comparativ cu alta. Sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Interventia chirurgicala pentru fimoza o poate efectua un urolog sau orice medic chirurg, la un cabinet privat sau in spital, daca esti asigurat medical.
Nu este "operatie", ca-i practic o interventie minora de 5-10 minute, unde anestezia se poate face local si dupa aceea poti pleca acasa. Asta se poate face la orice spital, fara sa platesti.
La spitalul sau cabinetele private, poti cere sa fii adormit si evident sa ti se faca interventia, dar platesti: sala de operatie, anestezia, medicul anestezist, patul de spital, operatia in sine, samd.