| funditza a întrebat:

Cat costa un aparat dentar fix?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| N_9535 a răspuns:

Eu mi-am pus aparat dentar fix acum o luna happy
cel metalic e 20 de milioane (lei vechi)
cel mixt e 24 milioane (lei vechi)
cel ceramic 28 milioane (lei vechi)
sper sa te ajute :*

8 răspunsuri:
| Georgyana98 a răspuns:

Salut!

Am intrat pe cateva site-uri, m-am documentat si aparatul dentar fix e destul de costisitor, in jur de 1000 RON.

si daca vrei uite iti mai dau cateva informatii si aici iti zic si alte modele de aparate dentare si iti zic cat costa fiecarehappy doar asa sa te informezhappy
Pret aparat dentar lingual INCOGNITO 2. 150 euro
Pret aparat dentar fix metalic 550 euro
Pret aparat dentar fix autoligaturant SPEED 600 euro
Pret aparat dentar fix ceramic 800 euro
Pret aparat dentar fix SAFIR 1000 euro
Pret aparat dentar mobil ( copii→ 7-11 ani ) 650 ron

Funda?happybig grin

| tina_3350 a răspuns:

In jur de 500 de eurohappy
funda?:*

| patydays a răspuns:

Eu am avut aparat dentar fix si a costat cam 20-30 de milioane!

| Asdfghjklove69 a răspuns:

17 milioane.

| nextoyou a răspuns:

2000 lei, cu tot cu consultatiile lunare parca.

| lore96dana a răspuns:

Eu o sa imi pun peste cateva zile aparat si ma costa 15 milioana o arcada... daca iti trebuie si sus si jos, costa 30 milioane!

| angela_9115 a răspuns:

Buna
eu am avut acum 1 an aparat, cand mi l-am pus, acum 2 ani (am avut si sus si jos)aparat dentar si a costat aproximativ 15 milioane vechi. depinde asta de la doctor la doctor, sau daca vrei pietricelele sa fie colorate etc. sper ca te-am ajutat cu ceva, succes.