| AvalohAlyn a întrebat:

Cat costa un consult la inima la o clinica particulara? Si iti face programare repede? Si ce iti face la consult? Ecografie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdelinaC a răspuns:

Depinde de fiecare clinica in parte. Cel mai ieftin cred ca e in jur de 50-100 de lei. Programare la fel, depinde de numarul de pacienti. Suni la mai multe clinici si te programezi la aceea care poate sa te puna cel mai repede.
La consult iti va pune niste intrebari ca sa vada ce te supara, de cand a inceput, ce medicamente iei, daca esti fumator sau consumator de alcool, o sa te intrebe de parinti sau frati daca ai probleme cardiace. Apoi te va ausculta la inima cu stetoscopul, iti va lua tensiunea si daca au in dotare, iti vor face un ekg. Ecografia e o investigatie suplimentara care se plateste in plus si se face o alta programare. Daca are medicul in cabinet un ecograf si are competenta sa iti faca, iti poate face atunci dar te va costa in plus.