| anonim_4396 a întrebat:

Cat costa un test de sarcina la farmacie? Imi e cam rusine sa cer adica nu trebuie trimitere de la medic nu? Dar nu mi-a venit toata luna ianuarie si am simptome. Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Sunte teste și teste.Gasesti de la 10 pana la N lei, dar poți sa întrebi lejer la farmacie și fără rușine.
Nu ai nevoie de nici o trimitere de la medic.Doar sa citești cum se utilizează corect.

| Frank51 a răspuns:

Ia mai multe teste și fă pe mai multe zile consecutiv. Ar trebui să fie sub 50 de lei bucata, poate găsești și la set de mai multe. Dacă 3 teste făcute la distanță de 3-4 zile ies negative, atunci nu ești.

| mi25 a răspuns:

Nu esti singura care cumpara, asa ca este ceva obisnuit.

| adorbanii a răspuns:

Nu ai nevoie de trimitere de la medic pentru a cumpăra un test de sarcină

| Oana0309 a răspuns:

Este destul de ieftin, vreo 20-30 lei. Nu îți trebuie trimitere de la medic de familie. Încearcă sa iei test ce se face la prima urina, cică sunt mai exacte.
Nu trebuie sa îți fie rușine!