| volgian a întrebat:

Cat de contagios si periculos e herpesul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andra_8716 a răspuns:

Nu e contagios, nici periculos :*
Stai fara griji :*Of.
Pai cumperi plasturi de la farmacie pentru. herpes :* Trece repede:*
Mda, evita sa saruti pe cineva smug

2 răspunsuri:
| CeVreauEu a răspuns:

Te-as sfatui sa nu cumperi plasturi pentru ca oke nu prea se vede si il protejeaza dar nu te prea ajuta si in plus e foarte scump. Eu ti-as zice sa te duci la farmacie si sa intrebi pe aia care e acolo daca are vreo crema pentru herpes. Cremele sunt foarte bune. Eu am destul de des si cu crema daca te dai zilnic iti trece intr-o saptamana maxim cam asa happy si na in rest nu pupa pe nimeni ca sa nu se ia si, nu e periculos. Fundinta? big grin:*

| Minnie_2408 a răspuns:

Mama a avut herpes.Plasturi sunt in jur de 5 lei.Nu ai voie sa pupi pe nimeni pana nu iti trece caci se poate molipsi.