| Catanelep a întrebat:

Cat de "contrafăcute"sunt in ziua de azi fructele din magazin pe o scara de la 1 la 10, 1 însemnand 100% eco, 10=100% nesanătoase. Să răspundă cine se pricepe cat de cat, nu după ureche sau după ce crede fiecare, mă interesează să știu pentru i alimentație sănătoasă, merci

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

6/10,depinde de tara. Daca ai vedea cum rosiile sunt stropite cu chimicale si injectate pe rand cu seringa...

2 răspunsuri:
| Staif a răspuns:

Contrafacute, nu. Dar "hranite" cu chimicale care pentru noi sunt otravuri.
Unele sunt stropite, altele irigate, altele trtate in depozite.
Cumpara fructe urate de la tarani, alea sigur sunt sanatoase. Chiar circula un banc: "cumpar mere viermanoase, pentru ca viermii nu maninca marul otravit".

| Staif a răspuns:

Urmareste video pana la capat.
http://stirileprotv.ro/......arina.html