| Dina123 a întrebat:

Cat de eficienta este pastila Escapelle? Am luat una la aproximativ 10 ore dupa contact. Tin sa mentionez ca nu a avut loc eliberare de spermatozoizi si nici eu nu eram la ovulatie. Nu am nici un ciclu regulat deci nu stiu cat ar trebui sa astept pentru ca intarzie putin. Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Pai daca esti sigura ca nu a ajuns nimic acolo de ce ai mai luat-o e o bomba hormonica.Si eu am luat o data dar petru ca s-a intamplat sa ajunga ce nu trebuie acolo si nu am ramas.Dar nu stiu exact care a fost explicatia pur si simplu nu s-a prins sau chiar si-a facut pastila efectul.Se zice cai sigura da nu ai de unde sti fa un test

| Dina123 explică (pentru Freya1):

@natalia2014 am luat-o pentru că nu eram sigură în legătură cu pre-ejacularea sau cum se numește. Doar că îmi întârzie menstruația și nu știu dacă să mă îngrijorez sau nu

| Dina123 explică (pentru Freya1):

Am luat-o pentru că mi-a fost teama in legătură cu pre-ejacularea sau cum se cheamă. Insa mi-a întârziat menstruația și nu știu dacă să mă îngrijorez sau nu

| Freya1 a răspuns (pentru Dina123):

Nu te ingrijora cat timp nu ai greturi pofte inexplicabile ameteli care se vad dupa o sapt doua.Fa un test de sarcina sa fi mai sigura