| Spalatumihaela a întrebat:

Cât de grav este daca este sub influența alcoolului și a băut 10 pastile de zebra 5 mg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de cum are zebra dungile, verticale, orizontale sau oblice, fiindca doar cele oblice sunt grave laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din prospect :

Folosirea ZENRA cu alimente si bauturi

Consumul de alcool etilic in timpul tratamentului cu ZENRA va poate face sa va simtiti ametit sau buimacit. Daca sunteti ingrijorat in legatura cu ce cantitate de alcool etilic puteti consuma in timpul tratamentului cu ZENRA, discutati despre acest lucru cu medicul dumneavoastra, deoarece medicamentele utilizate pentru scaderea tensiunii arteriale si alcoolul etilic pot avea efecte cumulative.

Nu stiu cine e atat de inteligent incat sa consume alcool cand ia si medicamente.

| BaciuFlorin a răspuns:

Presupun ca zenra ai vrut sa scrii, nu cred ca ii face rau alcoolul cat ii va face cantitatea de pastile, o ambulantă n ar stica, daca nu a reculcitat molotovul