| JokeruROGaming a întrebat:

Cat de periculoasa este vopseaua pulbere(vopsitul în camp electrostatic)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte periculoasa, daca vopsirea se face fara masca de protectie, intr-o incapere nepotrivita.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vopsirea in camp electrostatic se face in interiorul unei incinte (camere) inchisa si este comandata din exterior.
Daca se respecta tehnologia si NPM, atunci nu este periculoasa.

| darrio2007 a răspuns:

Foarte periculoasa. De-asta vopsitul se face cu masca.

| JokeruROGaming explică (pentru darrio2007):

Îmi poți spune și mie mai exact de ce anume? Este metal greu? Ca și cu masca tot inhalezi, merita sa te angajezi în acest domeniu?