| GPA a întrebat:

Cât de puternic te poate afecta poziția corpului pe timpului somnului? Dar, dacă adormi pe mână? Știu că sângele nu va mai circula, deoarece greutatea corporală estompează cantitatea de sânge care trece prin membre. In mod normal, după o ușoară dezmorțire, sângele va începe să circule prin mâna cu pricina. Există cazuri în care, sângele n-ar mai putea circula prin mână, doar datorită poziției necorespunzătoare in timpul somnului? Se mai poate remedia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Depinde de pozitie si de ce vene obstructionezi insa nu cred ca obstructionarea va afecta iremediabil portiunea pentru ca la cateva minute apare durerea, si atunci, din reflex, te vei misca fara sa vrei (cel putin vei schimba pozitia).

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da, se poate - vei schimba poziția in somn (în mod inconștient)

| KillaNoFilla a răspuns:

Doar daca dormi asa zile in sir