| Sarpe000 a întrebat:

Cat de rau doare o scoatere de masea la dentist? Sau de nerv

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Doare dar oricum iti face anestezie si nu mai simti atat de rau

| maddog95 a răspuns:

Daca anestezie e facut cum trebuie, o extractie nu doare deloc. Extractia maselelor de minte s-ar putea sa doara putin in functie de cat de dificila este, iar scoaterea nervului in general nu doar decat in pulpitele cronice putin, cauta pe sfatul medicului simptomele pulpitelor cronice. Pe urma va trebui sa iei analgezice, inainte sa treaca anestezia ar fi de preferat.

| Razvy_Campeanu_1994 a răspuns:

Depinde din ce parte si care la mine cand mi.am scos o masea stanga jos m-a durut ca dracu...dar na o zi si trece bafta