supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Cat de repede va imbatati? E posibil de la o bere sau un vin sa faci ca toate animalele? Am o prietena care mereu o ia razna dupa un strop de alcool si ma intreb daca se preface ca sa se dea in spectacol sau chiar e asa slaba

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Depinde de organismul fiecaruia. Am un prieten care a baut ca spartul la majoratul meu si nu avea nimic. Alt prieten de la 2 beri debia se tinea pe picioare.
Unii se mai prefac, altii nu. De obicei a doua zi iti dai seama daca s-a prefacut sau nu big grin.
Succes!

| Bondarel99 a răspuns:

Eu nu beau aproape niciodata alcool. Cred ca ultima data cand am baut a fost acum vreo 3 ani, un pahar de vin fiert. A fost prima data cand m-am imbatat si da, de la un paharut. Era o senzatie foarte ciudata. Dar depinde de fiecare cum reactioneaza la alcool...

| RAY a răspuns:

Supa ta de ceapa ma imbata inca de la primul miros

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna mai exact ca toate animalelehee hee

| supadeceapa explică (pentru anonim_4396):

Vorbit aiurea, ras isteric, tipat degeaba etc laughing

| sopranaCadaverica a răspuns (pentru supadeceapa):

Ras isteric si tipat de la un strop de alcool? Nu crezi ca juca teatru? Exista si oamenii care isi umfla ego-ul doar pentru ca se ametesc cu usurinta si adora in subconstientul lor sa se simta vulnerabili, sa fie vazuti slabi si neajutorati. big grin Eu cel putin pot bea o bere (ca fata care nu obisnuieste) si totusi sa nu ma comport asa. E adevarat, sunt reactii calorice, ma inrosesc putin, simt fierbinteala in corp si poate sunt un pic mai vesela in sensul ca glumesc mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Toate 3 la un loc is too much. De ce jignesti animalelehee hee

| Atim a răspuns:

Aici ține de cat e ea de obișnuită la alcool si de ce reacții are corpul ei la alcool. Unii devin brusc petrecăreți, altii iubesc pe toată lumea, alții varsă, altii adorm, fiecare cu reacția lui. Cat despre rezistenta, e la fel, fiecare are limita lui si de cat de obișnuit e cu alcoolul. Cei care consuma regulat cantități mari, dezvolta o oarecare rezistenta si se îmbată mai greu, altii care au baut mai puțin sau deloc nu prea rezista. Am si eu o prietena care nu poate bea mai deloc pentru ca imediat varsa. Sau mama mea, ea după un strop cat de mic se înroșește la fata di devine mai "vorbăreață". Prietena ta poate fie sa aiba o rezistenta foarte proasta la alcool, fie cum spui tu, sa se prefacă pentru atentie. Dar in zilele noastre nu esti considerat "cool" daca nu bei si nu duci multe pahare, deci nu stiu daca ar vrea cineva sa se prefacă beat. Din contra, multi vor sa arate cat de mult duc ei si ajung sa doarmă prin tufișuri

| Yiliz a răspuns:

Dupa o sticla de Private Reserve Metaxa sunt Dumnezeu.

| Savas10 a răspuns (pentru Yiliz):

Rectifica spunand adevarul *Dupa un bidon de bere cu 2 lei esti un pisat.