| anonim_4396 a întrebat:

Cat de riscant este sexul oral vaginal si ce boli se pot transmite prin el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cel mai riscant este sexul anql pe primul loc pe locul doi este cel vaginal pe locul 3 sexul oral, se poate trasmite hiv plus multe alte bts urii, chiar daca te protejzi se poate sparge prezervativul, desi mare grija

| Violleta2022 a răspuns:

Sexul fara prezervativ pus dinainte de a incepe partida sexuala, poate conduce la infectarea cu una din bolile venerice, care sunt mentionate in linkul de mai jos.
Bolile cu transmitere sexuala (se mai numesc si boli venerice) se iau prin: sexo ral, vaginal cat si an al facute cu un partner care este infectat, atunci cand faci sex fara protectie.

http://www.csid.ro/......t-7884514/