| HelloImJosephine a întrebat:

Cat de tare doare cand iti baga acul la analize? Cat dureaza? Maine ma duc sa-mi fac si mi-e tare frica

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Vai sa nu te duci! Recoltarea pentru analize este mai periculoasa decât vaccinarea! Adică îți ia sânge, vreo 250ml cică sa aibă de unde sa facă analizele(adevărul e ca exista Banca de sânge care îl alimentează pe Dracula,știi tu,ala de zic ăștia ca joaca un rol,dar e de fapt tipul în real ai ca sa nu atace turiști,se aduna sânge din țară pe care i-l da lui),dar pana organismul recuperează sângele,îți scade imunitatea,îți ia din resurse,vitamine,minerale,proteine etc (de asta te simți rău după). Mulți s-au îmbolnăvit după ce și-au făcut analize,dar medicii ascund asta și inventează tot felul de motive,de asta informația asta e păstrată strict secret de SRI s-o doar cei cu pile acolo știu adevărul (eu am aflat de la nea Gigi de la frizerie care știe de la Costache vecinu care e neam cu Vasile cumnatul care are fabrica de confecții unde lucrează Florica al cărei vecin Marian are fiul în București care se cunoaște cu Robert a cărui soție e femeie de serviciu la politie și îl știe pe șeful de acolo care are varul subofițer la SRI). Plus ca tot de la el am aflat ca ăștia de sus sunt guvernați de masoni care le zic ce sa fac și oferă în secret bani ca statul sa susțină laboratoarele ca sa promoveze să-și facă lumea analize cat mai des(unii și plătesc dublu de cat face analiza,deci un câștig în plus). Ideea e ca dacă te îmbolnăvești fiindcă îți scade imunitatea,au de câștigat nu numai medicii,dar și lanțurile farmaceutice și ații cat de scumpe sunt medicamentele. Sa nu mai zic ca te doare zici ca te operează, unele asistente sunt intrate pe pile, fără școală, fără pregătire și abia de știu cum se face și riști să-ți spargă o vena și sa faci hematom chiar hemoragie și te duci.
Cel mai bine e sa nu accepți sa faci analize, mai bine mergi la Ghicitoarea Duduca care are și leacuri pentru orice. Succes 100%. Nimeni nu s-a plâns de ea. 98, 99% n-au mai apucat sa se plângă, dar asta e alta poveste.

| intrebcenustiu a răspuns (pentru Catrice):

Nu te mai droga!

| Catrice a răspuns (pentru intrebcenustiu):

Dar nu ma droghez! Va deschid ochii! Am zis adevărul! Recunoaște-l!

| Eireann a răspuns:

Punctiile venoase ( asa se cheama medicsl cand iti baga acul la analize) nu sunt dureroase. Doare un pic cand acul strapunge pielea si in rest e ok.

| Sophieka a răspuns:

Buna

Este o durere ca aceea cand te intepi in ceva sau iti intra un ghimbe in piele. Deci durerea nu este mare dar bineinteles ca e neplacut. Cui ii poate placea sa fie intepat?

E bine ca le faci totusi ca sa stii anumite detalii despre starea ta.

| intrebcenustiu a răspuns:

Cateva secunde, nu ai de ce sa te temi

| CosminM98 a răspuns:

Nu doare, n-ai de ce sa-ti faci griji. Mai mult de cateva minute nu dureaza, dar va trebui sa mergi peste cateva zile dupa rezultate!