| anonim_4396 a întrebat:

Cât este normal sa slăbești intr-o luna?
Eu slăbesc cam 1-2kg sau mai puțin de 1 kg cu deficit caloric.
E ceva rau? Ce trebuie sa fac sa scad mai repede in greutate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa faci sport!
Chiar si alergatul a 3-4km pe zi, accelereaza si dubleaza pierderea kilogramelor.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Deficitul calari să rezulte din hidrații de carbon, zahăr, pizza, pâine.

| dullcat a răspuns:

Este normal sa slabesti 1-2 kg maxim pe luna daca asa ti-ai propus.Mai mult de atat nu este indicat din punct de vedere al sanatatii, ci e doar o strategie de marketing. Mananca echilibrat si evita dietele extreme, sau infometatul. In general persoanele care slabesc mult dintr-odata nu vor putea mentine efortul constant si vor pune inapoi la fel de repede.

Un efort constant de 1-2 kg pe luna te ajuta mai mult pe termen lung.

| 199onur7 a răspuns:

Eu fara niciun sport intr-o luna si de la 89 am ajuns la 78 kilograme nu mai pot manca nimic doar cu apa si struguri si ce prosti mai loam cips si atat

| Slovcehov a răspuns:

Un kg pe saptamana daca esti in deficit caloric si faci mult sport, dar conteaza si alte aspecte.
E foarte bine cum slabesti, e sanatos asa.
Nu te grabi.