| BlackRose03 a întrebat:

Cat este recomandat sa stau fara a manca dupa ce am luat pastila vitamina C?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poti minca cand vrei, vitamina C nu este antibiotic deci poti minca si bea apă linistit.

| doctorandus a răspuns:

Ma tem ca o iei degeaba. Practic orice mananca romanii are vitamina C.

| Mosotti a răspuns:

Stai si tu cam o ora sa zicem.

| RobertMoon a răspuns:

Orice vitamina se ia după masă, nu știu cine ți-a spus balivernele astea, dar este într-o mare eroare. Nu influențează cu nimic pozitiv sau negativ când iei vitamina, rămâne în corp până o elimini prin urină.

| WhiteLife a răspuns:

Este recomandat sa nu o iei pe stomacul gol sau sa stai mult timp fara sa mananci, pentru ca este un acid si in timp poate duce la probleme. Incearca sa o iei cu 1h inainte de masa dau cu 2h dupa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vitamina c se ia cu mancare daca poti

| MValentin a răspuns:

Ce legătură au una cu celalalta?

| BlackRose03 explică (pentru MValentin):

Sunt medicamente care pentru a-si face efectul este recomandat sa nu mananci o perioada. Bunica mea a zis ca 2 ore dar mi se pare cam mult