| Michelleolivia032 a întrebat:

Cât la suta șanse ai sa crești cu înot + baschet ocazional, și tracțiuni și un meniu bogat în lactate, legume și carne de vita, pui și peste, mers pe bicicleta toată vara, gimnastica medicinala pana la finalizarea perioadei de creste, sărit coarda câte 30 de minute și exerciții cardio de tip Hiit de 3 ori pe săptămână. Sunt fata, am 16 ani, iar cu ajutorul gimnasticii m-am înălțat 4 cm în 4 luni, înălțimea vizata este de 1, 90. Am 1, 74.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Michelleolivia032 explică:

Nu rapid pana la 21 de ani.

| DanyDav a răspuns:

Inotul este foarte recomandat, am practicat si eu de mic, pot sa zic ca rezultatele m-au multumit.

| Eireann a răspuns:

1 90? Pentru o fata e foarte mult, pui niste tocuri si ai 2 metrii.

| CM7YRE a răspuns:

50-50, ori da ori nu. Nu stiu daca te ajuta cu ceva daca sansele sunt 99% da si 1% nu, daca nu se intampla asta, si invers. Ajuta chestiile, dar nu e nimic garantat pe lumea asta

| Ineys a răspuns:

69.99%, cam asa.

| Adry05 a răspuns:

Posibil sa mai cresti daca te tii de astea pana la 1, 80 maxim

| CeFaMa a răspuns:

Baschetul si inotul sunt foarte bune pentru crestere. Nu sunt expert, dar iti recomand sa continui cu aceste sporturi. Cred ca rezultatele merita efortul.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti fata si ai 16 ani, asta inseamna ca ti s-a incheiat cresterea!
Din pacate mostenirea genetica de la parinti, este cea care iti dicteaza inaltimea.

| Michelleolivia032 explică:

Nu îmi fac griji în privința moștenirii genetice.