| anonim_4396 a întrebat:

Cat m-ar costa un masaj cu acupunctura? Cat este o sedinta? Pentru depresie si anxietate este benefic? Sau chiar tinitus? A-ti facut o astfel de sedinta cum va ti simtit dupa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Acupunctura este periculoasa. O spun din experienta. Am făcut șapte ședințe si am ajuns sa fiu mai bolnava decât înainte. Sa nu ai incredere in acupunctori. Ei îți spun ca nu are reacții adverse la început, iar după daca vad ca ești mai bolnav decât înainte motivează ca nu ai rezistat. Este mai buna după mine reflexologia. O poți face singur. Exista cărți după care poți sa practici reflexologia. Eu am cumpărat cartea: " Totul despre reflexologie" de Louise Keet.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acupunctura nu este un masaj, 100 lei. Medicina tradițională chineză gândește bolile ca dezechilibre a energiei vitale chi, și clasifică afecțiunile altfel decât medicina modernă vestică.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Da am gresit eu, oboseala...
Cu 100 de lei mai bine fac 2 sedinte de masaj, colega de mai sus spune ca e periculos, ca o facut si ea... Eu am citit ca ajuta pentru tinitus mai mult de asta sunt interesat