| bmerry a întrebat:

Cat timp dupa trecerea varicelei mai raman pe piele acele pete roșii acolo unde au fost bubitele?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Cam intr-o saptamana dispar si semnele rosii. Insa raman cicatrici daca rupi vezicule (bubite) si inevitabil unele se rup, cicatrici de la varicela are toata lumea (care a avut varicela) ai doar grija sa nu-ti rupi de pe fata pentru ca sunt inestetice. Bubitele pe care le lasi in pace sa se vindece singure se vindeca fara sa lase vreo urma.
Sanatate!