| CameliaCamyBlondina a întrebat:

Cat timp dureaza acomodarea cu ochelarii de vedere? Pentru miopie trebuie purtati permanent? Ce ati prefera, lentile de contact sau ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Nu trebuie acomodare. Daca nu vezi bine cu ei, nu sunt bine facuti.
Dar, mai este o situatie: sa-ti fie recomandati numai pentru citit, iar tu ii porti permanent.
Mergi la opticianul tau si lamureste problema.

| francut a răspuns:

Mai bine taci tu!
Esti optician? Daca da, lasa-te de meserie ca nenorocesti oamenii.

| Golyat18 a răspuns:

Nici eu nu suport ochelarii...
mai bine lentile.