| DAAAAAAAAAA a întrebat:

Cat timp dureaza arsurile solare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

2 zile
Te sfatuiesc sa-ti cumperi un spray de prim-ajutor pentru ameliorarea arsurilor. Sunt foarte bune.
http://farmasoft.ro/burn-free-gel-spray-pt-arsuri-45ml/112.htm

| DAAAAAAAAAA explică (pentru anonim_4396):

Http://www.google.ro/......tp?/imgres o arsura sa zicem ca asta... poate dura 2 zile sau 3? dar mai rosie pielea decat in imagine

Răspuns utilizator avertizat
| Helloimys a răspuns:

Pai depinde si de arsura ...la mine a durat maxim 2 saptamani...deci bafta!

| DAAAAAAAAAA explică (pentru Helloimys):

Poate dura 2 sapt..cat de tare erai fripta? sad eu sunt pe maini si ma ustura tare si daca ating ma doare tare si pe picioare mai sunt fripta.