| RosiMosi a întrebat:

Cât timp poți trăi cu septicemie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti trai daca o iei din timp. Se zice ca doar 10% scapa. Eu am avut apendicita cu peritonita si pentru ca niste medici nemernici m-au tinut cu puroiul in mine, zicand ca am hepatita, era sa mor. Am facut septicemie, mi-au facut transfuzie de sange si mi-au dat antibiotice cu caru'. Faceam cate 4 perfuzii mari pe zi. Asta a fost acum 13 ani (s-au implinit in 28 februarie).

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cateva ore si esti mort.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Câteva ore.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu poți trăi cu septicemie.

| Solann a răspuns:

Pana mori. Adica de la 2 la 24 ore.