| inflicted a întrebat:

Cat tine sindromul premenstrual? E normal sa mă simt rău cu o săptămână înainte de menstruație? Ameteala, greata, slăbiciune in tot corpul. E a doua luna asa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal!
Sindromul premenstrual implica: dureri usoare de burta si sani, fara ameteli, fara slabiciune sau greata.
Cel mai probabil este vorba de o intoxicatie alimentara, raceala, gripa sau posibil o criza usoara de colecist.
Dupa ce trece menstruatia, te sfatuiesc sa mergi la medicul de familie, pentru analize medicale, fiindca nu-i normal ce experimentezi de 2 luni incoace.

| SilentRain a răspuns:

Difera de la o fata la alta, unele 1-3 zile înainte, sau 1 săpatama