| chocolate_2145 a întrebat:

Cat va tine ciclul menstrual? asa de curiozitatebig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

6-7 zile. sad Uneori 5, uneori chiar 8! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| cretzufinish a răspuns:

La mine variaza intre 28-30 de zile si e absolut normal. Pun pariu ca tu ai vrut sa intrebi cat ne tine durata menstruatiei, adica a sangerarii. Ciclul menstrual e altceva si reprezinta perioada cuprinsa intre ziua 1 a menstruatiei si ziua 1 a menstruatiei urmatoare. Papa

| marrr a răspuns:

Intre 25 si 30 de zile:-s. Azi e a 28a zi si mi-e frica sa n-am cevawaiting ca nu mai vine

| madalina2727 a răspuns:

3-7 zile/luna pana la menopauza

| Hypathia a răspuns:

Se pare ca unele persoane nu stiu sa faca diferenta dintre ciclu menstrual si menstruatie, iar altele raspund doar ca sa comenteze aiurea. Ciclul meu menstrual este intre 28-30 de zile.

| Liviu a răspuns:

Intreabale si cat de adanc baga degetu'
Sa fim seriosi
Eu inteleg intrebari intrebari dar.totusi
Maine aud intrebarea
" De cate ori va scarmati in nas? "

| RaLuCa_7165 a răspuns:

5-6 zile

| ionuttemeri a răspuns:

Depinde de persoana 4 sau 5 zile sau o saptamana sau si mai bine

| Euu_5054 a răspuns:

5-6 zile

| Cristina_1126 a răspuns:

Pana pe la 50 de ani adica pana atunci cand o femeie nu mai poate face copii din cauza varstei