| Welterweight a întrebat:

Cat zahar are o inghetata Destiny de vanilie? Daca mananc una pe zi e mult zahar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Scrie pe ea. Vezi ca trebuie sa scrie ceva de genul "glucide, dintre care zaharuri x g". De obicei sunt date la 100 g deci vezi cate g are inghetata.

| RobertMoon a răspuns:

Nu e vorba ca e mult zahar in ea, treaba e sa nu mai consumi si alte dulciuri. Zaharul poate face doar rau in corp, nu si bine.

| RobertMoon a răspuns:

Si uita-te pe ambalaj acolo unde scrie glucide cate grame de zaharuri contine ca sa aflii singur