| Anonimm30 a întrebat:

Cate boli mintale poate avea un om?

Eu cred ca am 3

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
16 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Nu ai niciuna. Cei ce au macar una nu o recunosc, trasatura de baza a unei boli psihice e faptul ca cel bolnav nu recunoaste ca are probleme. Daca tu recunosti ca ai, esti poate pe aproape, dar nu bolnav.
Cite boli sunt? Multe. Si toate sunt urite.
Cite poate avea un om? Una-doua-trei, mai multe, depinde de unde le aduna. ☺

| Anonimm30 explică (pentru cristi202):

Daca nu aveam o boala, nu intram pe TPU

| cristi202 a răspuns (pentru Anonimm30):

OK, ai vreo boala, dar aceea nu e mintala sa psihica.

| darrio2007 a răspuns:

Felicitari, ai putine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate avea multe, mai ales dacă crede el că le are. De fapt e una singură cum mai multe simptome, manifestări.

| Catrice a răspuns:

Eu cred ca ai 7hee hee

| Anonimm30 explică (pentru Catrice):

Daca aveam 7 cred ca numai gandeam cum trebuie

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anonimm30):

Nu te da de gol, se scrie nu mai.

| Catrice a răspuns (pentru Anonimm30):

De unde știu eu ca nu minți și nu gândești cum trebuie?

| johnnny123 a răspuns:

Asta explica multe dintre intrebarile pe care le-ai pus...

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce te face sa crezi ca ai?

| Anonimm30 explică (pentru Zuzu1991):

Pai am facut destule teste pentru a confirma.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Anonimm30):

Deci nr1 coerenta mentala: ai teste care confirma dar spui "cred"

| Anonimm30 explică:

De ce vrei sa stii?

| Cherry88 a răspuns:

Eu am 4, depresie, anxietate, tulburare de personalitate borderline si tulburare de comunicare sociala

| Anonimm30 explică (pentru Cherry88):

Eu am si PTSD, deci la mine e mai grav, cred